Z dzieckiem w podróży

Jak przetrwać podróż i nie zwariować - 10 sposobów

Gdy zaczynamy wakacyjne wyprawy nad morze, w góry, w kraju czy za granicę, najczęstszą obawą pojawiającą się u rodziców, jest podróż z pociechami. Dzieci często zwykłą podróż zmieniają na sprawdzian naszej cierpliwości. Wszystkie małe dzieci są bardzo ruchliwe, nie potrafią wysiedzieć w jednym miejscu, a co za tym idzie szybko się nudzą i szukają nowych wrażeń.

Co zrobić aby podróż z dzieckiem minęła komfortowa dla obu stron?

1. Podróż najlepiej planować gdy nasza pociecha będzie w tym czasie spała. Choć trochę oszczędzimy sobie nerwów a przy tym nasze dziecko nie odczuje czasu przebytej drogi.

2.Gdy planujemy przejechać z dziećmi kilkaset kilometrów, warto podróżować jest nocą. Podróż późnym wieczorem ma wiele zalet. Jedną z nich są puste drogi, dzięki czemu obejdziemy się bez stania w korkach a nasza podróż minie o wiele szybciej i milej. Dużą rolę odgrywa również pogoda, o tej porze nie jest tak upalnie jak podczas dnia.

3. Warto zabrać z sobą ulubione przekąski, na pewno odwrócą uwagę małego pasażera na jakiś czas. Dobrze sprawdzą się chrupki kukurydziane, wafle ryżowe, owoce, oraz słodkie bułki. Warto również posiadać asortyment w ramach przekupstwa. Tutaj rodzic , wie co jego dziecko uwielbia najbardziej.

4. Opłaci się również zaopatrzyć w lodówkę turystyczną, choć torby termiczne to najprostszy i najtańszy sposób transportowania mrożonych lub schłodzonych produktów. To jednak nie utrzymują tak długo chłodzenia jak lodówka. Z takim sprzętem możemy spokojnie zabrać dla dziecka serek, jogurt oraz schłodzić napoje.

5. Najważniejszym punktem w całej wyprawie jest przygotowanie rozrywki dla naszej pociechy. Tutaj znakomicie sprawdzi się nasza kreatywność. Dzieci czasem nie potrzebują pełno zabawek ale pomysłu na fajną zabawę. Świetnie sprawdzą się dla starszych pasażerów gry w zagadki oraz skojarzenia. Dodatkowym plusem będą bajki w wersji audiobooku oraz płyty z piosenkami dziecka.
Dla najmłodszych można przygotować kolorowanki oraz nowe zabawki które zainteresują malca.

6. Jadąc w podróż należy nie zabierać zbędnych zabawek oraz rzeczy. Milion gadżetów do noszenia i pilnowania nie wróży nic dobrego.

7.Zadbajmy również o bezpieczeństwo malca. Zgodnie z przepisami, dziecko można przewozić samochodem jedynie w specjalnym foteliku dostosowanym do jego wieku i masy ciała. Pamiętajmy również aby zabezpieczyć drzwi przed niespodziewanym otwarciem. Aby zapewnić dziecku komfort , warto założyć rolety na szyby aby słońce nie dokuczało.

8.Planując wyjazd za granicę , wcześniej skonsultuj się z lekarzem. Zapytaj go o zalecane szczepienia oraz uzupełnij obowiązkowe jeśli maluch ma zaległe. Zawsze sprawdź, czy w miejscu, do którego wyjeżdżasz, będziesz możliwość skorzystania z opieki lekarskiej.

9.Ubiór dziecka dostosuj aby przez całą podróż czuło się komfortowo i wygodnie. Sprawdzony ubiór to głównie na „cebulkę” . Oczywiście należy wziąć podręczy zestaw ubrań na przebranie.

10. Nie bójmy się podróżować z dzieckiem, właśnie poznawania świata uczy ich odwagi, odpowiedzialności oraz pobudza wyobraźnie oraz myślenie. Przy odrobinie zaangażowania dorosłych, wyjazdy mogą stanowić ogromną frajdę dla całej rodziny.

Z dzieckiem w podróży

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.