Wspólne przygotowania do świąt Wielkanocnych

Kreatywna lista dzień po dniu

Przedświąteczny czas wcale niemusi kojarzyć się z porządkami, godzinami spędzonymi w kuchni czy na zakupach. Dzięki naszej liście "rodzinnych spraw do załatwienia przed i w czasie świąt", będziecie mogli spędzić ten czas RAZEM, z uśmiechem i radością. 

Wspólne przygotowania staną się nie tylko świetną zabawą, okazją do spędzenia czasu razem, czy zajęciem maluszka na kilka chwil, ale dzięki nim zyskacie cudowne wspomnienia <3

Z dziećmi przygotowania najlepiej zacząć, jak najbliżej świąt Wielkanocnych. Dlatego już w Sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, możecie wykonać wiele kreatywnych i ciekawych rzeczy :)

Jesteście ciekawi jakich? Zatem, kolorowa bibuła w dłoń, zaczynamy zabawę!

Sobota przed Niedzielą Palmową

Jeśli tylko pogoda pozwoli, po sycącym śniadanku, wybierzcie się na spacer. Rozejrzyjcie się dookoła, może znajdziecie bazie lub gałązki brzozy z małymi listkami? Po powrocie do domu, będziecie mogli, z pomocą kolorowej bibuły, wykonać swoją własną palemkę. 

Palemki gotowe? Świetnie! Czas zabrać się za Wielkanocne kartki dla najbliższych. 

Przygotujcie kolorowy blok techniczny (dzięki sztywnym i grubszym kartkom, wasze świąteczne kartki, staną się wytrzymalsze i trwalsze), tasiemki, sznurek jutowy, piórka, oraz wszystko co tylko przyjdzie wam do głowy. Oczywiście nie zapomnijcie o kleju ;) 

Jeśli macie wszystko, czego tylko potrzeba, zacznijcie kreatywną zabawę :) 

Niedziela Palmowa 

Wraz z waszą piękną palemką, wybierzcie się do Kościoła. Zaczyna się Wielki Tydzień. Po powrocie, w kolorowych pojemniczkach, zasiejcie rzerzuchę. 

Poniedziałek

Czas świątecznyc porządków. Poproś malucha aby towarzyszył ci w przygotowaniach. Z całą pewnością ucieszy się ze swojej ściereczki, możliowści obserwowania rodziców, oraz z czasu jaki spędzicie razem.

Wtorek

Nadszedł czas, aby nasz dom ozdobiły kolorowe, kwiciste girlandy (możecie wykonać je z kawałka sznurka i bibuły), białe zajączki. Możecie nawet wybrać się do najbliższej kwiaciarni, po świeże wieosenne kwiaty. Pssst. Nie zapomnijcie o sikawkach :) 

Pokolorujcie wiosenne i Wielkanocne obrazki, które później możecie użyć jako świątecznych dekoracji.

Środa

Dziś robimy to, na co nasze maluchy czekały od dawna. Malujemy pisanki! 

Poza malowaniem pisanek farbkami, skorzystajcie również z barwników dostępnych w sklepach, przeróżnych owijek, oraz pokażcie maluchom bardziej tradycyjne metody barwienia jajek. Pomocne będą tutaj łupiny z cebuli czy czerwona kapusta :) Niech nic was nie ogranicza :) 

Wielki Czwartek 

Czas pieczenia babek i ciast. Zachęćcie malucha do pomocy. Niech razem z wami miesza masę, wbija jajka lub ozdabia wypieki słodkim lukrem :) 

W ten dzień warto również wybrać się do Kościoła, który wygląda zupełnie inaczej niż zwykle. Na czas żałoby, znikną wszelkie kwiaty, a krzyże i obrazy, zostaną zasłonięte. 

Wielki Piątek

W ten dzień w Kosciele, zamiast mszy, czytany jest fragment z Ewangelii dotyczący męki i śmierci Jezusa. Jest to dobra okazja, aby poruszyć ten temat z naszym maluchem. 

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, możecie przygotować kolorowe pisanki, oraz przybranie do koszyczka. 

Wielka Sobota

Wspólnie przygotujcie koszyczek ze święconką. 

Święconka powinna zawierać :

jajko: symbol odrodzenia

chleb: symbol ciała Chrystusa

sól: symbolizuje oczyszczenie i ochronę od zepsucia

wędlina/kiełbaska: symbol dostatku

baranek: symbolizuje łagodność, pokorę

chrzan: symbol siły i zdrowia

ciato: symbol doskonałości i umiejętności

bazie i bukszpan: jako symbol odradzajacej się przyrody

Niedziela Wielkanocna

Zjedzcie wspólnie z rodziną i najbliższymi, odświętne śniadanie. Teń dzień warto przeznaczyć na rodzinne świętowanie. Zaproście dziadków, najbliższych, aby razem z wami spędzili ten dostojny dzień. 

W ten dzień msza wygląda niesamowicie. Przed Kościołem zapłonie ognisko, w celu poświęcenia ognia.

Lany poniedziałek

Oby tylko pogoda dopisała!

Jeszcze poprzedniego wieczora, naszykujcie maluchowi małą sikawkę, aby zaraz po obudzeniu,mógł "obudzić" rodziców, kropiąc ich wodą :) 

Mamy nadzieję, że przygotowania do tegorocznych świąt, staną się dla Was okazją do wspólnie spędzonych chwil!

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą mlek modyfikowanych <3

Artykuły powiązane

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.