Rodzicu, czy zwracasz uwagę na to, jak podnosisz swoje dziecko?

Odpowiednie podnoszenie malucha, jest bardzo ważne. To samo tyczy się unoszenie dziecka, podczas zabawy. Nieświadomi zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie wynikają z nieodpowiedniego podnoszenia dziecka, rodzice często nieświadomie narażają swoje pociechy na nieprzyjemne w skutkach zwichnięcia i kontuzje.

Dzieci muszą być podnoszone w odpowiedni sposób, aby nie doszło do uszkodzenia, niezwykle delikatnego układu kostnego, stawów i ścięgien.
Dzieci chętnie wyciągają do bliskich ręce, chcąc być podniesione, czy podczas zabawy, aby pobujać się między dorosłymi, niestety nie wolno podnosić dzieci za rączki. Może to bowiem doprowadzić do zwichnięcia ramion, co będzie skutkować koniecznością zgłoszenia się do lekarza i długim leczeniem.

Chwytanie dziecka w ten sposób nie tylko osłabia mięśnie, kości i stawy, lecz również i kręgosłup – wpływając negatywnie na szyję. Tutaj uszkodzenia mogą być jeszcze poważniejsze! Nie oznacza to jednak, że dziecka nie wolno w ogóle podnosić – oczywiście, że można, jednak należy robić to w odpowiedni i bezpieczny sposób.

 

Receptura mlek Babymilk® jest efektem najnowocześniejszych badań naukowych nad mlekiem matki. Babymilk® 2 został stworzony w oparciu o skrupulatną analizę potrzeb żywieniowych małego dziecka, uwzględniając poziomy przyswajalności minerałów i witamin. Babymilk® 2 jest pierwszym naturalnym wyborem dla Ciebie i Twojego dziecka, jeśli nie możesz karmić piersią.

Rodzicu, czy zwracasz uwagę na to, jak podnosisz swoje dziecko?

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.