Nosidło dla dziecka, dlaczego warto

Nosidło, to niewątpliwie, przedmiot ułatwiający opiekę nad małym dzieckiem. A dobrze dobrane, może wam posłużyć nawet kilka lat. Jednak wśród olbrzymiej, wręcz przytłaczającej ilości nosideł, dostępnych na rynku, można się pogubić. Dlatego dziś podpowiemy, dlaczego warto zainwestować w nosidło, oraz jak wybrać TO idealne, zarówno dla dziecka jak i dla rodzica.

Po pierwsze i najważniejsze, nie szukaj nosidła w supermarkecie.

Dobre nosidło, które będzie chroniło delikatny kręgosłup i stawy, twojego dziecka, oraz będzie wygodne w użytkowaniu, musi kosztować więcej, niż te które możemy dostać w każdym większym markecie.


Po drugie, nosidło to niezwykła wygoda wszędzie tam, gdzie nie możesz wejść z wózkiem, lub gdy podczas spaceru/zakupów, dziecko nie chce usiedzieć w wózku, prosząc by rodzic niósł je na rękach. Większość modeli, po złożeniu, nie zajmuje wiele miejsca, dlatego możemy zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie.


Po trzecie nosidło zakłada się o wiele łatwiej i szybciej, niż chustę. Dlatego jeśli twoim przeciwnikiem jest brak czasu, i nie chcesz tracić go jeszcze więcej na motanie chusty, najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie nosidło. Sprawdza się ono doskonale również zimą, gdy dziecko i rodzic, opatuleni są grubą warstwą ubrań.


Nosidło podobnie jak chusta, daje zarówno dziecku jak i rodzicowi, wiele przyjemności. Zaspokaja jedną z najważniejszych potrzeb dziecka, czyli poczucie bezpieczeństwa i bliskości rodzica. Dziecko noszone w nosidle zawieszonym na piersi opiekuna, czuje jego ciepło i bliskość, dodatkowo uwzględnione są też potrzeby rodziców, bo gdy ich pociecha siedzi w nosidle, mają wolne ręce.

Dobrze, skoro wiemy już, dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości nosidło, to przyjrzyjmy się teraz temu, no co należy zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru idealnego nosidła dla naszego dziecka.

  • Nosidełko,powinno być uszyte z tkaniny atestowanej, najlepiej antyalergicznej (bawełna, poliester).
  • Od jakiego wieku/wagi, można zacząć używać danego modelu nosidła ergonomicznego, w niektórych nosidłach, można nosić dziecko już od 3,5 kg, w innych dzieci po 4 miesiącu życia, które samodzielnie potrafią utrzymać główkę.
  • Dzięki sztywnej podpórce, plecy dziecka nie będą się wyginały, a co za tym idzie, nie ucierpi delikatny kręgosłup maluszka.
  • Ważne jest aby szelki, można było dowolnie regulować. Regulacja długości szelek sprawi, że oboje rodziców, bez względu na różnicę w zroście, będą mogli wygodnie korzystać z nosidła.
  • Warto wybrać nosidło, które będzie można, w razie jakichkolwiek zabrudzeń, prać w pralce.
  • Szersze i bardziej miękkie szelki, sprawią, że noszenie dziecka będzie wygodniejsze, ponieważ ciężar malca rozłoży się równomiernie na oba ramiona rodzica. Istotne jest również, to jakim materiałem został wyściełany spód szelek. Jeśli materiał jest ostry, chropowaty, może doprowadzić do nieprzyjemnych otarć.

Nosidła ergonomiczne, to najlepszy wybór niezależnie od wieku i wagi twojej pociechy. Rosną wraz z dzieckiem, a duży wybór modeli, sprawia, że wybór nosidła idealnego, staje się szybki i prosty.

Nosidło  dla dziecka, dlaczego warto

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.