Na plażę z maluchem - PORADNIK

Gdy nadchodzi okres letni ,a dni stają się upalne, pierwszą myślą przychodzącą Nam do głowy jest wyjazd nad wodę. Jednak przy naszych pociechach taki wypad to nie lada wyzwanie. Plaża to dla malucha jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do zabawy. Piasek i woda stwarzają idealne warunki do szaleństw.

Jak przygotować się na taki wyjazd oraz co należy wziąć aby nasz wypoczynek odbył się bez zbędnych nerwów?


Ważną zasadą jest bezpieczeństwo malca i również dobra organizacja aby zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dlatego przypominamy kilka zasad które ułatwią nam wypoczynek oraz naszym dzieciom.

1) Przed wyjazdem należy szczególnie porozmawiać z dzieckiem aby pamiętało że nigdy samemu nie wolno wchodzić mu do wody oraz oddalać się od osób dorosłych. Nie możemy jednak zapominać, że główną rolę w opiece odgrywają rodzice dlatego należy mieć malucha zawsze w zasięgu wzroku. Ciekawym gadżetem są bransoletki wodoodporne z naszym numerem telefonu , które świetnie sprawdzą się w razie zguby naszej pociechy.

2) Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa oraz delikatna. Dlatego jeszcze przed wyjściem z domu , nałóż dziecku krem z wysokim filtrem. Optymalnie należy powtarzać aplikację kremu co 2-3 godziny. Niemowlęta lepiej dodatkowo zabezpieczyć przed słońcem układając w cieniu i zakładając im przewiewne ubranka zakrywające ciało.

3) Wybierajmy tylko takie miejsca które są strzeżone przez ratownika oraz przeznaczone do kąpieli. Choć zwykle bywa że takie obszary są bardzo zatłoczone, nie powinno nam to jednak przeszkadzać gdyż dodatkowa forma bezpieczeństwa jest najważniejsza. Pamiętajmy aby przed wejściem dziecka do wody sprawdzić jej temperaturę oraz pozwolić aby dziecko przyzwyczaiło się powoli do otoczenia. Warto zaopatrzyć się w dmuchane kółko lub naramienniki które dodatkowo będą chronić dziecko , nie potrafiące pływać.

4)Plażować należy w bezpiecznych godzinach. W południe i we wczesnych godzinach popołudniowych plaże są najbardziej nasłonecznione, dlatego między godziną 11- 15 możesz zaplanować spacer , inną rozrywkę lub czas na posiłek.

5) Nie zapomnij też o nakryciu głowy, może być to kapelusz lub chusteczka, ważne aby dziecku było wygodnie. Zbyt długie nasłonecznienie może prowadzić do zmęczenia, senności a w najgorszym wypadku do udaru słonecznego.

6) Wybierając się na plażę najlepiej wziąć dużą torbę w której będą znajdowały się m.in. przekąski -ważne aby nie brać produktów słodkich oraz takich które temperatura może prowadzić do zepsucia. Warto zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną . Zabrać z sobą należy również dużo picia , najlepiej sprawdzi się woda mineralna gdyż gasi pragnienie. W czasie upalnych dni powinno wypić się od 1,5-2,5 l wody. Organizm jest narażony w tym czasie na odwodnienie. Nie możemy zapomnieć o kocach oraz ręcznikach a także apteczce która powinna zawierać wodę utleniona, plastry wodoodporne, Panthenol oraz gaziki.

Zadbaj nie tylko o komfort spokojnego wypoczynku, ale także o rozrywkę dla smyka. Dla dziecka plaża to ogromna piaskownica dlatego najlepiej sprawdzi się zestaw do piasku, dmuchana piłka oraz ulubione zabawki które sprawią wiele radości malcu.
Tak przygotowani możemy śmiało ruszać na wymarzony relaks. Przestrzeganie podanych zasad oraz dobra organizacja sprawią że wyjazd z dziećmi na plażę będzie tylko przyjemnością.

Na plażę z maluchem - PORADNIK

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.