Jeśli nie chcesz mojej zguby, coś słodkiego daj mi luby !

Cała prawda o jedzeniu słodyczy w ciąży

Czy będąc w ciąży, mogę jeść słodycze? 

Czy mogę spełniać każdą swoją zachciankę? 

Jaki wpływ na przyszła mamę i dzecko, mają słodycze? 

Na te pytania, odpowie poniższy artykuł. 

Jeśli przyszła mama ma ochotę na coś słodkiego, oczywiście nie pwinna sobie odmawiać, jednak tylko w przypadku, gdy nie ma żadnych zdrowotnych przeciwskazań, oraz gdy są zjadane z umiarem. 

Słodycze z pewnością poprawiają nam nastrój, dodają (choć na krótko) energii i podnoszą stężenie glukozy we krwi, co dla organizmu jest sygnałem, dającym poczucie sytości. Zjadane z umiarem z pewnością nikomu nie zaszkodzą. 

Negatywne skutki jedzenia słodyczy

Jak wcześniej wspominaliśmy, jedzenie słodyczy z głową, nie wpłynie negatywnie na zdrowie mamy i jej dziecka. Jeśli natomiast przyszła mama straci umiar, słodycze mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć na jej zdrowie, oraz stan jej nienarodzonego dziecka. 

W ciąży nadmierne jedzenie słodyczy, może się skończyć zebraniem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i otyłością, co prowadzi do zmęczenia, opuchniętych i bolących nóg, powstawania żylaków. Nadprogramowe kilogramy obciążą kręgosłup i stawy przyszłej mamy. 

Nadwaga może przyczynić się do krwawienia z dróg rodnych, wcześniejszego porodu, wystąpienia cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, oraz nadmiernego obciążenia serca. 

Słodycze nie wpływają niekorzystnie jedynie na matkę, również dziecko jest zagrożone powstawaniem zaburzeń rozwojowych, sprzyjają wystąpieniu u nich w przyszłości, chorób układu sercowo - naczyniowego, nadwagi, cukrzycy. 

Jak widać, skutki uboczne górują nad pozytywami jedzenia słodyczy. Dlatego jeśli jesteś w ciąży, i najdzie cię ochota na coś słodkiego, postaw na domowe wyroby i owoce. 

Czym zastąpić słodycze ?

Aby nie narażać zdrowia swojego i dziecka, sięgaj po naturalne i domowe wybroby. Nie będą one zawierały szkodliwych tłuszczów, jak to jest w przypadku słodyczy sklepowych. Jeśli najdzie cię ochota na coś słodkiego, wybierz jogurt naturalny, dodając do niego ulubione owoce i bakalie, stworzysz pyszny i zdrowy deser. 

Pamiętaj, że będąc w ciąży nie jesz za dwoje, lecz dla dwojga. Nie liczy się ilość, ale jakość. 

 

psssst. Szukasz dobreko mleka modyfikowanego dla swojego dziecka? Polecamy mleko modyfikowane Babymilk :) 

Jeśli nie chcesz mojej zguby, coś słodkiego daj mi luby !

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.