Lista najciekawszych miejsc na rodzinne wycieczki

Top 6 miejsc, które musicie odwiedzić <3

Wiosna. Za oknem robi się coraz bardziej słonecznie, drzewa i krzewy zyskują nowe listki, a my mamy coraz więcej sił i chęci, aby wyruszyć na dalsze rodzinne wycieczki. Jeśli przydomowe spacery przestają wam wystarczać, a wasze pociechy, są coraz bardziej żądne nowych przygód, to ten artykuł, jest napisany specjalnie dla Was. 

Żeby jak najbardziej ułatwić Wam wybór miejsca, idealnie dopasowanego do wieku waszych pociech, nasza lista została podzielona na dwie kategorie wiekowe. 

W części "Z maluszkiem", znajdziecie miejsca, w które spodobają się rodzicom z małymi dziećmi, są to miejsca z dużą ilością wolnej przestrzeni, placami zabaw, oraz ścieżkami idealnymi na spacery z wózkiem. Natomiast w części  "Ze starszakiem", znajdują się miejsca w których króluje śmiech i rozrywka, miejsca które łączą w sposób ciekawy naukę, poznawanie otaczającego nas świata, z dobrą zabawą dla całej rodziny.

To co gotowi? Zatem zaczynamy :) 

Z maluszkiem

1. Chorzowskie, Wrocławskie, Opolskie ZOO

Są to miejsca pełne ścieżek, ławek. Wprost idealnie nadają się na sobotni spacer z wózkiem. Wasza pociecha spędzi czas na świeżym powietrzu, a wy uatrakcyjnicie swoje wiosenne spacery. 

2. Park Śląski 

Graniczący z Chorozwskim ZOO, piękny park, to idealne miejsce na spacer z wózkiem, z małymi dziećmi, oraz starszakami. Na terenie parku znajdziecie masę atrakcji, od kolejki linowej, popularnej "Elki", wiele placów zabaw, po niezwykłe rzeźby i rośliny. 

3. Leśny Park Niespodzianek - Ustroń

Czynny cały rok, jedyny w swoim rodzaju park, w którym będą się czuły, rodziny z małymi, jak i tymi starszymi dziećmi. Na jego terenie znajdują się między innymi: place zabaw, sokolarnia, aleja bajkowa z ruchomymi eksponatami i wiele innych. Spacerując ścieżkami parku, co krok napotkacie sarny, dziki, żubry, żbiki, jenoty, jelenie szlachetne. Ale spokojnie, wszystkie zwierzęta, zostały umieszczone w przestronnych zagrodach. 

Ze starszakiem

Ze starszymi dziećmi, spokojnie możemy wybrać się do miejsc z powyższej listy. Jednak mając na uwadze ich niespotykaną energię, ciekawość i chęć poznawania świata, przygotowaliśmy kilka innych, do których z całą pewnością powrócicie jeszcze nie raz. 

4. Magiczne Ogrody (niedaleko Janowca nad Wisłą)

Przekraczając bramę parku, wkroczycie do bajowego świata, tajemniczych stworzeń, bajecznie kolorowych kwiatów, i przerośniętych marchewek. Jest to miejsce wyjęte wprost z Alicji w Krainie Czarów. 

 5. Afrykanarium (Wrocławskie ZOO)

Ponad 21 akwariów i basenów po brzegi wypałnionych wodą i najróżniejszymi gatunkami stworzeń wodnyhc, czeka na małych odkrywców. Znajdziemy tam Morze Czerwone z rafą koralową, Afrykę Wschodnią z hipopotamami nilowymi, Wybrzeże Szkieletów z murenami, czy Kanał Mozambicki w formie tunelu, gdzie płaszczki spokojnie przepłyną nad waszymi głowami <3

6. Farma Iluzji (Trojanów)

Szklane hologramy,latający budynek, opuszczona kopalnia, czy tunel zapomnienia, tojedynie kilka z całej masy wspaniałych atrakcji, na jakie możecie liczyć wybierając się do tego parku rozrywki. 

 

Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, jakie są wasze wycieczkowe plany na ten rok :) Z wielką przyjemnością uaktualnimy naszą listę, waszymi podpowiedziami :) 

 

Artykuły powiązane

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.