Mleko modyfikowane - jak ważne jest dla naszego dziecka?

 

Mleko modyfikowane to jedyny ratunek dla matki która nie może karmić swojego maluszka piersią. Dlatego też wybór odpowiedniego produktu jest tak istotny. Lecz czym charakteryzują się tego typu produkty i jak znaleźć odpowiednie i co najważniejsze - dobre mleko początkowe?

Mleko modyfikowane to nic innego jak krowie mleko odpowiednio przygotowane z myślą o najmłodszych konsumentach. Potrzeby układu pokarmowego małego dziecka są diametralnie inne niż osoby dorosłej. Nie jest ono przygotowane do trawienia większości produktów spożywczych w tym także zwykłego mleka. Dlatego wzorem dla tworzenia mleka modyfikowanego jest pokarm matki. Podczas produkcji, zmieniany jest skład krowiego mleka w taki sposób aby był jak najbardziej zbliżony do mleka matki. Zaspokojenie potrzeb maluszka to rzecz najważniejsza, dlatego wyjątkową uwagę zwraca się na odpowiedni proces produkcji. Dlatego jeśli mleko modyfikowane to jedyny Mleko modyfikowane - jak ważne jest dla naszego dziecka?ratunek, trzeba ogromną uwagę zwrócić na skład i jakość tego typu produktów.

Jak rozpoznać mleko modyfikowane wysokiej jakości?

Jakość mleka modyfikowanego odgrywa ogromną rolę. Podczas wyboru dobrego mleka modyfikowanego warto zwrócić uwagę na ilość składników, w tym proporcję tłuszczów i białek. Ważnym czynnikiem jest także ilość witamin oraz obecność cynku wraz z żelazem. Tak samo istotny jest też odpowiednio niski poziom chloru, sodu oraz potasu.

Dlaczego niemowlętom niekarmionym piersią należy dawać mleko modyfikowane?

Proces rozwoju niemowlęcia przebiega bardzo dynamicznie, dlatego też ma bardzo specyficzne potrzeby żywieniowe. Znając te fakty, możemy wysnuć wniosek, że maleństwu trzeba podawać produkt najlepiej zbilansowany dla potrzeb jego małego organizmu. Dlaczego zatem krowie mleko nie jest najlepszym pomysłem? Otóż, jak już wspomniałem wcześniej, takie mleko zawiera nieodpowiednio wystarczającą ilość witamin i żelaza, natomiast zbyt dużą białka i sodu które nie zostaną właściwie przetrawione przez co maleństwo może się rozchorować. Dodatkowo niemowlak może być uczulony na krowie mleko, dlatego dobre mleko modyfikowane powinno być odpowiednio przygotowane dla takich maluszków.
Podsumowując, wybór mleka modyfikowanego jest niezwykle istotną sprawą dla właściwego rozwoju małego dziecka. Nalezy baczną uwagę zwracać na jakość takiego produktu i nigdy nie zapominajmy, że od naszego wyboru, może zależeć właściwy rozwój naszego dziecka.