Bebiko jako jedno z mlek początkowych dla dzieci

 

Czasem zdarzają się sytuacje w których matka nie jest w stanie z różnych przyczyn karmić swoje dziecko piersią. Co w takiej sytuacji zrobić?
Pokarm matki zawiera idealnie zbilansowane składniki odżywcze dla niemowląt i przez to jet on niepowtarzalny i najlepszy. Lecz może się zdarzyć sytuacja w której taki sposób karmienia nie jest możliwy. Na szczęście na rynku są produkty które jak najwierniej starają się odwzorować skład jaki zawiera mleko matki. Co to są za produkty? To mleka modyfikowane.

jest wiele wiodących producentów jak Babymilk czy BebikoWybór mleka modyfikowanego to istotna decyzja

Obecnie na rynku mamy do czynienia wręcz z wysypem różnego rodzaju produktów początkowych dla dzieci. Są to m.in. Bebiko, Babymilk i inne. Czytając skład takich produktów, można zauważyć, ze nieco mogą się różnić. Przez to rodzice którzy nie posiadają odpowiedniego doświadczenia, nie wiedzą jaki skład będzie najlepszy dla ich maluszka. Błędna decyzja może mieć nienajlepsze skutki.

Jak rozpoznać produkt najwyższej jakości?

Organizm małego dziecka rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, jego układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy. Dlatego wybór odpowiedniego pokarmu to rzecz bardzo ważna. Pokarm matki to idealne zestawienie składników takich jakie niemowlę potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Dlatego wiodący twórcy mlek początkowych postawili sobie za cel by ich produkt był jak najbardziej zbliżony do pokarmu matki. Takie mleka jak Bebiko i inne tworzone są z myślą o niemowlakach które nie są karmione mlekiem matki ale także dla dzieci w późniejszym cyklu rozwoju. Zawierają optymalną ilość wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym węglowodany które są podstawowym źródłem energii. Ważna jest także obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są istotne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Tak samo odpowiednia ilość magnzeu, żelaza i białka które są niezbędne by organizm małego dziecka mógł się właściwie rozwijać.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby przez 6 pierwszych miesięcy życia niemowlę było karmione wyłącznie piersią. Niestety, jeśli sytuacja tego wymaga to śmiało można wybrać wiele sprawdzonych produktów dla dzieci.